Niezależny dom

OZE to skrót od odnawialnych źródeł energii, temat niezwykle ważny zarówno ze względów ekologicznych jak i ekonomicznych. Co by nie kierowało Twoich planów inwestycyjnych zawsze jest to EKO. Jak to zrozumieć by podjąć decyzję? Pozwólcie, że w prostych słowach – ja kobieta z hybrydą na paznokciach opiszę o co w tym chodzi

Dlaczego warto zainstalować panele słoneczne?

 • Co roku rosną ceny prądu.

Niezależnie od wzrostu inflacji ceny prądu rosną rok w rok. Polska płaci niebotyczne kary do UE za emisję CO2 a wszystko to topione jest w opłatach za energię elektryczną i cieplną. Montując panele nie narażasz się na podwyżki i rozbrajanie domowego budżetu. Nawet jeśli panele montujesz finansując je kredytem i tak oszczędzasz – ratę masz taką samą a prąd drożejąc jedynie utwierdzi Cię w słuszności decyzji gdyż skraca tylko czas zwrotu inwestycji.

 • Mamy coraz więcej słonecznych dni w Polsce – wzrasta wydajność instalacji

Panele słoneczne tak naprawdę powinny się nazywać panelami świetlnymi gdyż mylnie wielu myśli, że panele produkują prąd tylko w słoneczne dni. Panel z dobrze dobranym falownikiem wzbudza się także w dni pochmurne ze średnim nasłonecznieniem. Dlatego tak ważne jest zlecić instalację fachowcom a nie firmie ogólno usługowej. Mamy mnóstwo historii klientów, którzy przychodzą do nas po pomoc gdyż instalacja została źle dobrana przez „fachowców” i nie wzbudza się w pochmurne dni. To spora inwestycja – nie ryzykuj porażki.

 • Stajesz się niezależny od awarii dostaw prądu

Awarie prądu to nadal nagminna sytuacja. Szczególnie w rozbudowywanych dzielnicach, gdzie podłączane są do sieci nowe inwestycje lub w dzielnicach remontowanych. W sytuacji gdzie co raz częściej musimy zostać w domu, króluje homeoffice, stała dostawa prądu jest niezwykle ważna. Sama fotowoltaika nie wystarczy by permanentnie korzystać z prądu ale własny magazyn prądu, baterie zabezpieczają i uniezależniają od dostawcy. Czekamy na dofinansowania do magazynów energii, obserwuj nas – jesteśmy na bieżąco.

 • Panele mają coraz dłuższą żywotność

Rozwój technologii jest bardzo dynamiczny. Przez 14 lat naszej działalności technologia niezwykle się zmieniła. Panele są większe, wydajniejsze i co ważne bardziej trwałe. Nie wspomnę o walorach estetycznych ale te także mocno się rozwinęły. Na dachu szarym czy antracytowym panele full black są niemal niewidoczne. Możesz także zamontować panele elastyczne na nietypowych powierzchniach.

W naszej ofercie znajdziesz też nietypowe konstrukcje holenderskich wynalazców, które nie powodują utraty gwarancji dachu a jego obciążenie nie przekracza 15 kg/m2.

 • Cena nie jest kosztem całkowitym

Co raz więcej gmin wprowadza ulgi podatkowe lub lokalne dofinansowania do OZE. Oprócz dotacji „mój prąd”, która wynosi 5000 zł na instalacje do 5 kW, możesz także odliczyć instalację od podatku dochodowego w kolejnych 5 latach. Nasza firma zajmuje się także pisaniem wniosków o dotacje i dofinansowania zarówno instalacji domowych jak i dla biznesu.

Jak to działa o co jest ważne?

Wiele osób szukając instalacji fotowoltaicznych skupia się na panelach i ich mocy. Montuje się najwyższej klasy panel a oszczędza na oprzyrządowaniu. W instalacjach kluczowe są jednak też pozostałe elementy

 1. Planowanie rozłożenia

To jak będą położone panele warunkuje skuteczność instalacji. Nie jest zatem ważne jedynie ułożenie względem wędrówki słońca ale i kąt nachylenia. Przyjęło się, że najkorzystniejsze ułożenie na dachu spadzistym to strona południowa. Pamiętajmy jedna, że panel ma działać cały rok gdzie słońce zimą wędruje niżej niż latem i świeci krócej. W dachach północ – południe odpada nam całkowicie strona północna gdyż naświetlenie jej jest dość słabei większość dnia jest ona zacieniona. Dachy wschód – zachód są optymalnie doskonałe latem, gdzie świt wzbudza panele już ok 4 rano a dzień kończy się o 21 – 22 zależnie od położenia  w kraju. Zimą ten czas się nieco skraca ale nadal jest to wydajna instalacja. I tu ważny jest kolejny element :

 1. Falowniki

Co to jest falownik nazywany także inwerterem lub przemiennikiem częstotliwości, można porównać do serca, które rozdysponowuje siły życiowe na cały organizm. Przetwarzanie napięcia to nie jedyna funkcja falownika fotowoltaicznego. To właśnie przy jego pomocy możliwe jest monitorowanie właściwego funkcjonowania instalacji solarnej.

 1. Konstrukcja

Przerażają mnie tzw systemy samodzielnego montażu. Czy jesteś pewien jakie maksymalne obciążenie wytrzyma Twój dach? Czy samodzielny montaż utrzyma gwarancję na dach? Czy masz wprawę w montażu i demontażu dachówek? Czy masz zapas dachówek na wypadek uszkodzeń? I w końcu – czy wiesz jak wszystko połączyć, żeby EFEKTYWNIE działało? Jeśli na te pytania odpowiadasz twierdząco a do tego masz czas na wykonanie instalacji – jesteśmy o Ciebie spokojni, w innym przypadku zadzwoń a my postaramy się pomóc

 1. Dobra kalkulacja

Na rynku pojawiło się sprzedawców jak mrówków 😊. Do niedawna sprzedawali kołdry i garnki teraz energie. Nie neguję tego, człowiek powinien się rozwijać i poszerzać horyzonty. My przetestowaliśmy kilkadziesiąt firm. Na telefony z propozycją montażu paneli zawsze odpowiadaliśmy pozytywnie a przez mój dom przewinęły się dziesiątki handlowców. Niestety tylko paru prawidłowo skalkulowało nasze zapotrzebowanie i właściwie oceniło techniczne możliwości naszego skomplikowanego dachu. Najczęściej kalkulacje są przeszacowane na tzw zużycie przyszłych sprzętów ( kolejny telewizor, komputer czy stacja ładowania pojazdu, którego nawet nie mam w planach ) Póki nie masz sprzętów ii nie planujesz zakupu w najbliższych 4-6 miesiącach, nie wilcza się go do planu zużycia. Nadwyżki prądu będą wędrowały do sieci, nikt Ci za to nie zapłaci a instalacja będzie droższa o nawet kilka tysięcy. Instalację zawsze można rozbudować. Jeśli założysz to jako inwestycję w najbliższych latach, my tak przygotujemy konstrukcję by rozbudować ja w parę godzin.

 

PODSUMOWANIE

 

Jak dobrze dobrać, wycenić i zamontować instalację ?

 1. Poznaj i sprecyzuj swoje potrzeby

– ile zużywasz prądu

– jakie masz zasoby finansowe na instalację ( gotówka czy kredyt )

 1. Sprawdź możliwości techniczne

– nośność dachu ( policz także zalegający zimą śnieg, i dostęp do komina, anteny itd.)

– jeśli nie dach to czy masz inne opcje

– czy masz miejsce na ewentualne baterie by móc magazynować energię

– czy Twój dach objęty jest gwarancją, jeśli tak to jakie są w niej warunki

 1. Wybierz rozsądnie partnera i wykonawcę

– sprawdź rankingi sprzętu – pamiętaj, że produkty zmieniają dość dynamicznie swoje parametry , nie każdy producent nadąża za potrzebami  rynku

– pamiętaj, że to wcale nie panele są najważniejsze, sprawdź falowniki i konstrukcję

– skorzystaj z kalkulatorów dostępnych w internecie, skalkuluj sam potrzebny Ci wolumen i nie montuj więcej produkcji energii niż wykorzystasz.

– sprawdź co wykonawca oferuje w cenie, czy pomaga w dalszych krokach tj wymiana licznika, dokumentacja do dofinansowania itd.

 

CO GDY NIE MASZ FUNDUSZY, SWOJEGO DACHU A CHCESZ KORZYSTAĆ Z EKO ENERGII?

 

Napisz do nas, jesteśmy na bieżąco z dofinansowaniami i regulacjami prawnymi. Śledzimy rynek i technologię.

Pisz na biuro@zandiahome.pl  tel 509744854

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *